پرواز همای-Parvaz Homay

پرواز همای

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی (نام و نام خانوادگی او توسط خودش و با اجازهٔ پدرش به منظور تسهیل در تلفظ نام و فامیلش به «پرواز همای» تغییر یافته)، متولد ۲۰ بهمن ماه ۱۳۵۸ است و در احمد سرگوراب شهرستان شفت به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا سپری نمود. او دیپلم خود را از هنرستان کمال‌الملک رشت کسب کرد و با علاقهٔ فراوان به رشتهٔ موسیقی وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه‌تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به‌پایان رساند.
وی آواز ایرانی را نزد استادانی چون فریدون پوررضا، کمال‌الدین عباسی، هنگامه اخوان و کریم صالح عظیمی فرا گرفته‌است.اجرای اپرای حلاج که از شامگاه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ در کاخ‌موزه سعدآباد، ایوان عطار آغاز شد، روایت ادیب و سراینده‌ای بزرگ به نام حسین منصور حلاج است. وی در مصاحبه‌ای دربارهٔ این اپرا گفت: «تازه‌ترین اپرایی که مشغول آماده‌کردنش هستم، اپرای حلاج است که در کاخ‌موزه سعدآباد و در ایوان عطار روی صحنه می‌رود. این اپرا داستان ظهور و پیدایش و مبارزه و محاکمهٔ حلاج را به تصویر می‌کشد.رشید وطن‌دوست در مصاحبه‌ای دربارهٔ اپرای حلاج همای گفت: «حالا که گفتید من هم راجع به آن بگویم. روبه‌روی آموزشگاه ما هم بنری زده بود و نوشته بود اپرای حلاج، با کم و بیش ۱۰ نوازنده و تعدادی بازیگر حرکات موزون. این اپرا نیست آقای پرواز همای. در اپرا ۶۰، ۷۰ نفر آن پایین در ارکستر می‌نوازند، دکور، لباس، بازی و خوانندگی. شما چرا اسم اپرا را روی کارت می‌گذاری؟! این توهین به اپرانویس‌هاست، با ۱۰ نوازنده و ۱۰ رقصنده اسم کارت را اپرا می‌گذاری؟! من این را به علی ترابی هم گفتم، به مدیرکل دفتر موسیقی، گفت من اطلاعی نداشته‌ام و ندیده‌ام. گفتم مرا که ۵۰ سال است آواز می‌خوانم بگذارید در شورای موسیقی تا جلوی این‌ها را بگیرم.»

کانال رسمی پرواز همای در تلگرام
پیج رسمی پرواز همای در اینستاگرام
biography Parvaz Homay photo Parvaz Homay download music Parvaz Homay download album Parvaz Homay download music video Parvaz Homay download video Parvaz Homay concert Parvaz Homay Parvaz Homay پرواز همای آهنگ پرواز همای تیتراژ پرواز همای ریمیکس پرواز همای آهنگ جدید پرواز همای موزیک پرواز همای موزیک جدید پرواز همای فول آرشیو پرواز همای آرشیو پرواز همای موزیک ویدئوهای پرواز همای موزیک ویدیو های پرواز همای ویدئو های پرواز همای ترانهپرواز همای متن ترانه های پرواز همای بیوگرافی پرواز همای عکس های پرواز همای

آهنگ های پرواز همای

دسترسی آسان

جدیدترین آهنگ ها

جدیدترین ویدئو ها

جدیدترین آلبوم ها

صفحه نخست دانلود آهنگ موزیک ویدئو دانلود آلبوم متن آهنگ هنرمندان
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانه ملو وب می باشد.